11:36 19 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس هیأت مذاکره‌کننده صلح افغانستان گفته است که هیات مذاکره کننده به نمایندگی از ملت و دولت مذاکرات صلح را بزدوی آغاز خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، معصوم استانکزی رئیس هیأت مذاکره‌کننده صلح افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که قطعنامه جرگه مشورتی اخیر صلح در حقیقت نقشه راه برای مذاکرات مستقیم صلح بر اساس منافع ملی کشور است.


در اعلامیه آقای استانکزی آمده است: " هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان به نمایندگی از ملت و دولت مذاکرات صلح را به هدف یک افغانستان مترقی، آزاد و متحد که در آن حقوق همه اتباع حفظ باشد، به زودی آغاز خواهد کرد.
شورای عالی مصالحه ملی روز گذشته اعلام کرده بود که شرکت کنندگان مذاکرات میان افغان ها قرار است امروز پنجشنبه وارد دوحه شوند. به گفته این شورا گروه فنی مقامات افغانستان از قبل به قطر رفته اند.
ساعات پیش منابع نزدیک به طالبان می‌گویند که تمامی 5 هزار زندانی این گروه به استثنای 7 زندانی‌که آسترالیا و فرانسه درباره رهایی آن‌ها ملاحضه دارند از زندا‌های حکومت افغانستان آزاد شده‌اند.
طبق گفته این منبع زندانی‌های جنجالی قرار است به دوحه انتقال داده شوند.
در همین حال شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرده است که حکومت 400 زندانی جنجالی طالبان را به استثنای شماری از زندانی که کشورهای بیرونی دربارۀ رهایی آن‌ها ملاحظه دارند، رها کرده‌است.
طبق گزارش شورای امنیت گروه طالبان نیز کماندوهایی را که در بند داشتند آزاد کرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر