00:12 28 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

حکومت افغانستان می‌گوید که آغاز مذاکرات صلح میان نماینده‌گان جمهوری اسلامی افغانستان و گروۀ طالبان – که قرار بود این روزها آغاز شود – بدلیل آماده نشدن هیئت مذاکره کنندۀ طالبان با تأخیر روبه‌رو شده‌است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که آماده‌گی‌های هیئت جمهوری اسلامی افغانستان نهایی شده‌اند و منتظر نهایی شدن آماده‌گی‌های هیئت طالبان است.

قرار بود دو روز پیش هیئت مذاکره کنندۀ افغانستان به قطر سفر کند؛ اما تاکنون این سفر انجام نشده‌است و معلوم نیست که چه زمانی این هیئت به قطر خواهد رفت.

فریدون خوزون، سخنگوی شورای عالی مصالحۀ ملی بیان داشت: «طالبان تاکنون حاضر نشدند که گفتگوهای بین‌الافغانی شروع شود. انتظار ما این است که طالبان برای توافق آماده شوند».

ناجیه انوری، سخنگوی وزارت دولت در امور صلح نیز افزود: «اقدامات و آماده‌گی‌های جمهوری اسلامی افغانستان برای نخستین دور گفتگوهای مستقیم با طالبان تکمیل شده و آمادۀ اشتراک می‌باشیم. از طرف ما مانع وجود ندارد».

اما، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی گروۀ طالبان در قطر می‌گوید که هیئت طالبان به رهبری ملاعبدالغنی برادر بامداد شنبه از اسلام‌آباد به دوحه رسیده‌است و رأی‌زنی‌ها برای مشخص شدن زمان آغاز مذاکرات ادامه دارند.

طاهر خان، خبرنگار آزاد در این باره گفت: «حالا فقط صحبت سر وقت و تاریخ آغاز مذاکرات است و مشکلی باقی نمانده‌است».

بربنیاد گفته‌های رئیس یوناما در افغانستان، قرار است مذاکرات میان افغانان تا چند روز دیگر آغاز شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر