22:41 28 فبروری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان با اشاره به اقدامات اخیر طالبان گفت، ممکن گروه طالبان با افزایش خشونت‌ها قصد امتیاز گیری در گفت و گوهای صلح را دارد. 


به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی امروز نوشت:  ستر جنرال اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی به منظور بررسی وضعیت امنیتی ولایت لغمان و اظهار همدردی با خانواده ی شهید «عبدالحلیم لغمانی» سربازی که چند روز پیش در جنگ نظامیان پاکستانی در تورخم به شهادت رسید، امروز به این ولایت سفر نمود.

 

خالد روز یک‌شنبه در نشستی گفت، که ممکن است گروه طالبان با افزایش خشونت‌ها، قصد داشته باشد در مذاکرات صلح، امتیاز بگیرد.

وی افزود: "با وجود آمادگی‌هایی که برای آغاز گفت‌وگوهای مستقیم گرفته شده، گروه طالبان به جنگ و افزایش خشونت ادامه داده و ممکن است با ادامه‌ این کار، قصد داشته باشد در گفت‌وگوهای صلح امتیاز بگیرد".

به گفته‌ خالد، هرچند گروه طالبان به خشونت‌ها ادامه داده؛ اما با آن‌هم، این گروه، موفق نخواهد شد که هیچ نقطه‌ای از افغانستان را در کنترل خود درآورد.

سرپرست وزارت دفاع افغانستان اطمینان داد، که مشکلات و کمبود‌هایی در جبهات جنگ وجود دارد و به زودی حل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: "«صلح، خواست اصلی مردم و اولویت دولت افغانستان است. نیروهای دفاعی و امنیتی، در جریان مذاکرات، محدودیت‌های زیادی را پذیرفته و حالا در حالت دفاع فعال قرار دارند".

یادآوری می کنیم،  که قرار است به زودی، مذاکرات مستقیم میان نمایندگان دولت افغانستان و گروه طالبان، آغاز شود.

گروه طالبان، روز شنبه (۱۵ سنبله)، هیأت ۲۱ نفری‌ای را برای مذاکره با هیأت دولت افغانستان، تعیین کرد. مولوی عبدالحکیم، قاضی‌القضات گروه طالبان، ریاست این هیأت را به عهده دارد و شیرمحمد عباس ستانکزی نیز، به عنوان معاون هیأت طالبان گماشته شده است.

دولت افغانستان، نیز، هیأت ۲۱ نفری‌ای را به ریاست معصوم ستانکزی، رییس پیشین امنیت ملی، برای مذاکره با نمایندگان طالبان تعیین کرده است.

هیأت مذاکره‌کننده دولت افغانستان، قرار است در همین روزها به دوحه برود تا مذاکرات مستقیم را با هیأت طالبان، آغاز کند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر