01:12 30 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در پی تحرکات اخیر طالبان در ولایت غزنی، وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای تازه نفس در بخش هایی از این ولایت مستقر شده‌اند.

 به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‍ای  اعلام کرده که نیروهای ملی دفاعی و امنیتی در ولایت غزنی به خصوص در شهر و اطراف شهر حضور گسترده دارند و پاسگاه‌هایشان به موقع اکمال می شود.
این وزارت گفته که کماندوهای تازه نفس در شهر و اطراف شهر غزنی به خصوص در منطقه‌ی آرزو مستقر شدند و اوضاع را زیر کنترول و نظارت دارند.
وزارت دفاع گفته که طالبان برخی از راه های رفت و آمد مردم را در منطقه ی آرزو ماین گذاری کردند که نیروهای ملی دفاعی و امنیتی به شدت تلاش دارند تا این مناطق را از وجود ماین های کناره جاده ای و مواد انفجاری پاکسازی کنند.

این در حالیست که جنگجویان طالبان تحرکات خود را در این ولایت افزایش دادند. روز گذشته برخی منابع گزارش دادند که تعدادی از نیروهای امنیتی به دلیل عدم حمایت دولت، به طالبان پیوستند.
در روزهای اخیر تعدادی از باشندگان ولایت غزنی در اعتراض به افزایش ناامنی‌ها، قتل‌های هدفمند و بی تفاوتی دولت نسبت به این موضوع، دست به اعتراضات گسترده زده‌ و شاهراه کابل – قندهار رابه روی ترافیک مسدود کرده بودند.
آنان مقامات محلی در این ولایت را به ناتوانی وعدم مدیریت متهم کردند و خواهان برکناری آنان شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر