16:44 06 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دفتر طالبان در قطر می‌گوید که تاهنوز روند رهایی زندانیان این گروه نهایی نشده و به همین دلیل مذاکرات صلح با دولت آغاز نشده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، نعیم وردک سخنگو دفتر طالبان در قطر شب گذشته (17 سبنله) در تویتی گفته که تاهنوز روند رهایی زندانیان این گروه نهایی نشده، چند زندانی هنوز باقی مانده که کار روی آن جریان دارد.

اما؛ صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری روز گذشته در نشستی در کابل گفت که روند رهایی 7 زندانی باقی مانده طالبان که استرالیا وفرانسه در مورد رهایی آنان ملاحظه دارند، نیز تکمیل شده است.

از سوی دیگر، آقای صدیقی می‌گوید که عدم آمادگی هیات مذاکره کننده طالبان سبب تاخیر در مذاکرات شده و این گروه باید هرچه زودتر آماده مذاکره شوند.

اما؛ سخنگوی دفتر طالبان در قطر گفته، هر زمانی که روند رهایی زندانیان نهایی شود، تیم مذاکراتی این گروه آماده شروع مذاکره با دولت جمهوری اسلامی افغانستان است.

با این وجود، پیش از این برخی منابع نزدیک به طالبان گفته اند که تغییرات اخیر در هیات مذاکره کننده طالبان، اختلافاتی را میان سران این گروه به وجود آورده و همین مساله سبب تاخیر در آغاز مذاکرات شده است.

اخیراً رهبری طالبان، مولوی عبدالحکیم را به عنوان رییس هیات مذاکره کننده این گروه و محمد نعیم وردک را به عنوان سخنگوی دفتر قطر طالبان، تعیین کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر