افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور کشور در پیامی به مناسبت نزدهمین سالروز شهادت قهرمان ملی احمدشاه مسعود و هفته شهید گفته که مردم افغانستان مدیون فداکاری‌های شهدای راه آزادی اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ای ارگ، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور امروز سه‌شنبه (18 سنبله) ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت احمدشاه مسعود گفته که هفته شهید فرصت مهمی است تا یاد و خاطرات شهدای گرانقدر کشور را گرامی داشته و از اهداف والای آنان تجلیل گردد.

آقای غنی افزوده که مردم افغانستان در تمام فصل‌ها و عصرها مدیون فداکاری‌ های شهدای دفاع از تمامیت ارضی و مجاهدان راستین این وطن می‌باشند و تمام شهدا در راستای یک افغانستان اسلامی، آزاد، مستقل و مرفه جان‌های خود را فدا کردند. امروز وقت آن رسیده است تا از آرمانهای بزرگ آنان پاسداری کرده و باشکوه و عزت قدردانی نماییم.

رییس جمهور بیان داشته که مقاومت مردم کشور در برابر اشغال افغانستان در تاریخ مبارزات رهایی بخش بی‌نظیر است و این مقاومت‌‌ها و مبارزات رهایی بخش به زودی به الگویی برای تمام آزادی‌خواهان جهان مبدل خواهد شد.

به گفته او، هم اکنون نیز مردم افغانستان در خط مقدم مبارزه با تروریزم جهانی قرار دارند و در سال‌های اخیر قربانی‌های زیادی را به دلیل این مقاومت شان پرداخته‌اند که کشورهای جهان نیز قدردان این مقاومت هستند.

رییس جمهور گفته که هم اکنون از برکت همین مقاومت‌ها فصل جدیدی در راستای مذاکرات صلح رقم خورده که صلح باعزت آرمان تمامی شهدای راه آزادی کشور بود.

غنی با تاکید بر این که دولت افغانستان گام‌های جدی در مسیر صلح برداشته، افزوده است که هم اکنون مسوولیت جمعی مردم افغانستان است که به منظور تحقق آرمان‌های شهدا در روند صلح تلاش تلاش کنند.

 

او همچنین تاکید کرده که حکومت در راستای رسیدگی به خانواده‌های شهدا برنامه‌ای زیر کار دارد که بر بنیاد آنان تمامی ادارات دولتی موظف اند که زمینه تحقق این برنامه را فراهم سازند. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر