01:10 19 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهوری آمریکا قرار است ظرف روزهای آینده خروج شمار بیشتری از نیروهای نظامی آمریکا از خاک دو کشور افغانستان و عراق را اعلام کند.

به گزارش اسپوتنیک، یک مقام بلند پایه کاخ سفید روز در گفتگو با رسانه‌ها اظهار داشت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور آماده است تا خروج شمار بیشتری از نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان  را در روز های آینده نزدیک اعلام کند.

این مقام آمریکایی مدعی شد رئیس‌جمهور این کشور روز چهار شنبه کاهش شمار نظامیان تروریست آمریکایی در عراق را اعلام خواهد کرد.

«پایان دادن به جنگ‌های بی‌پایان» و «بازگرداندن سربازان آمریکایی» به این کشور از جمله وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات گذشته ریاست‌ جمهوری امریکا بود.

گفتنی است که کاهش نظامیان آمریکا مطابق با وعده پیشین ترامپ مبنی بر کاهش شمار نیروها در دو کشور جنگ زده عراق و افغانستان است.

در حال حاضر روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان مطابق توافق‌نامه صلح امریکا و طالبان که در قطر امضا شد، جریان دارد.

ماه گذشته، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی فاش کرد که شمار نظامیان آمریکایی مستقر در خاک افغانستان طی ماههای آینده به کمتر از 5 هزار نفر کاهش خواهد یافت. رئیس جمهور آمریکا نیز بارها اعلام کرد که خواهان کاستن از شمار نظامیان آمریکا در افغانستان به4 هزار نفر است.

 به باور تحلیلگران، اعلام خبر بازگشت سربازان از افغانستان و عراق با این هدف صورت می‌گیرد که به رای‌دهندگان آمریکایی در آستانه انتخابات نشان داده شود که آقای ترامپ وعده‌اش را عملی کرده‌است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر