03:14 01 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

نخست وزیر پاکستان از آغاز گفتگو های صلح میان افغانان در قطر ابراز خرسندی نموده می‌گوید، ما مسئولیت خود را در تسهیل این روند انجام دادیم.

به گزارش اسپوتنیک،عمران خان؛ نخست ‌وزیر پاکستان با استقبال از مذاکرات بین‌الافغانی گفته‌است که اسلام‌آباد با تلاش‌های بی‌وقفه، در تسهیل روند صلح افغانستان، نقش محوری داشته‌است. او در توییتی نوشت که «ما امروز بسیار خرسندیم؛ زیرا مسئولیت خود را انجام دادیم».

عمران خان همچنین در بیانیه‌ای گفته‌است که «تلاش‌های مشترک ما روزی را به ارمغان آورد که مردم افغانستان در آرزوی آن بودند».

او گفته که بیش از 40 سال است که هم مردم افغانستان از درگیری و خون‌ریزی رنج می‌برند و هم پاکستان این عواقب را متحمل شده‌است.

محمد صادق؛ نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان نیز در توییتی گفته‌است که امیدوار است مذاکرات بین‌الافغانی منجر به صلح دایمی در افغانستان شود.

پاکستان متهم به حمایت از طالبان است. بارها مقام‌های حکومت افغانستان خواستار حمایت صادقانه و واقعی این کشور از روند صلح افغانستان شده‌ا‌‌‌‌ند.

ناظران همکاری پاکستان در روند صلح افغانستان را مهم می‎‌دانند.

این در حالی است که قرار است که تا چند ساعت دیگر نشست آغازین گفت‌وگوهای میان افغان در دوحه، پایتخت قطر، برگزار شود.

این مراسم از سوی وزارت امور خارجه قطر میزبانی خواهد شد.

در این مراسم به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان داکتر عبدالله و به نمایندگی از گروه طالبان عبدالغنی برادر سخنرانی خواهد کرد.

نشست امروز با حضور مهمانان و نمایندگان کشورهای مختلف جهان افتتاح خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر