16:42 06 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفیر امریکا در افغانستان بامداد شنبه از احتمال بیرون کردن نام های برخی از سران گروه طالبان از فهرست «تروریستی» امریکا خبر داده است.

به اسپوتنیک به نقل از فارس، سفیر امریکا در افغانستان بامداد شنبه (به وقت کابل) گفت: امریکا ممکن است به زودی بعضی از سران گروه طالبان را از فهرست «تروریستی» امریکا حذف کند.

امروز هیات گفت و گو کننده دولت افغانستان و گروه طالبان در مراسم گشایش گفت و گوهای صلح شرکت کردند و در این مراسم سران هر دو طرف و وزیر امور خارجه امریکا و برخی کشورهای دیگر سخنرانی کردند. 

یادآوری می کنیم، که هیات مذاکره‌کننده دولت افغانستان به‌منظور شرکت در گفتگوهای میان افغانستانی عصر جمعه راهی قطر شد.

عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه، عبدالسلام رحیمی، نمایندۀ ویژۀ رییس جمهور افغانستان در امور صلح و سید سعادت منصور نادری، وزیر صلح نیز برای شرکت در نشست افتتاحیه مذاکرات میان افغانان همراه با هیئت به دوحه رفتند. 

نخستین نشست مذاکرات میان افغانستانی امروز شنبه در دوحه قطر برگزار شد و ادامه دارد.

عبدالله پیش از سفر به دوحه، در میدان هوایی کابل به خبرنگاران گفت: امیدواریم که آغاز مذاکرات  یک تحول بزرگ تاریخی باشد.

وی افزود: نمی‌خواهم نسبت به این مذاکرات بدبین باشم اما چالش‌ها را هم نباید نادیده گرفت.

براساس توافق امریکا و طالبان،‌ قرار بود که مذاکرات بین طالبان و دولت افغانستان در ۱۰ مارچ و پس از مبادله ۵ هزار زندانی این گروه آغاز شود،‌ اما به دلیل مشکلات فراوان از جمله چالش دولت افغانستان برای آزادی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان این مذاکرات با تاخیر مواجه شد. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر