16:00 06 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور افغانستان در جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح در ارگ، گفته است ما با رویکرد، راهکار، برنامه و عزم راسخ برای دستیابی به صلح پایدار و آبرومندانه به پیش می‌رویم.

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز شنبه (12، سپتمبر) با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که محمد اشرف غنی در جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح رئیس جمهور غنی در صحبت هایش، آغاز مذاکرات رودررو میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان را نتیجه قربانی های نیروهای امنیتی و دفاعی خوانده، گفت که حکومت افغانستان این پروسه را با تدبیر و ارادۀ قوی به گونه ای به پیش ببرد که باعث ختم جنگ و تامین صلح باعزت و پایدار شود، صلحی که در آن، خواست هر افغان و دستآوردهای 19 سال گذشته، حفاظت گردد.
رئیس جمهور غنی در اخیر صحبت هایش، گفت: "موقف حکومت در مورد صلح واضح است و هیأت مذاکراتی افغانستان، از افغانستان متحد و دولت جمهوری اسلامی افغانستان نمایندگی می کند و حکومت بخاطر رسیدن به صلح پایدار، با موقف قوی، تدبیر، برنامه و ارادۀ قوی به پیش خواهد رفت."
امروز مراسم گفت و گوی میان افغانستانی برای صلح در دوحه پایتخت قطر گشایش یافت. در این نشست 21 نماینده از طرف دولت افغانستان و 21 نماینده از طرف گروه طالبان و نمایندگان شماری از کشورهای خارج اشتراک دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر