00:25 25 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهورغنی در یک تماس تلفنی با جوزپ بوریل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درباره روند صلح افغانستان گفتگو کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ای ازگ،محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور با جوزپ بوریل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درباره روند صلح افغانستان تلفنی گفتگو کرده است.

بر اساس گزارش، در این مکالمه تلفنی که روز گذشته (دوشنبه 24 سنبله) صورت گرفت، آقای غنی از موقف اصولی اتحادیه اروپا در حمایت از پروسه صلح، ارزش های جمهوریت و آتش بس سرتاسری ابراز امتنان نمود.

در مقابل، جوزپ بوریل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مراتب تسلیت خود را به خانواده های قربانیان رویداد تروریستی حمله بالای امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، ابراز کرد

وی افزود که حمایت دوامدار اتحادیه اروپا بخاطر حفظ و تقویت ارزش های جمهوریت و هدف مطلوب که همانا افغانستان مستقل، متحد و دموکراتیک است، ادامه خواهد یافت.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که ما این پیام خود را به جانب طالبان هم بیان داشته ایم که هر نوع حمایت آیندۀ اتحادیه اروپا از افغانستان منوط به حفظ ارزش های جمهوریت در این کشور می باشد.

وی خاطرنشان کرد که بخاطر اعلام همبستگی از جمهوریت و به هدف حمایت از افغانستان در نظر دارد که در یک فرصت مناسبت به این کشور، سفر نماید.

این در حالی است که در اتحادیه اروپا در مراسم افتتاح آغاز مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان بار دیگر حمایت خود را از جمهوری اسلامی افغانستان و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور با قاطعیت اعلام کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر