22:47 18 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

روزنامه واشنگتن پُست در یک گزارش تازه گفته است که طالبان به تعهدات خود پابند نیست و ایالت متحده نباید دولت افغانستان را کاملاً تنها بگذارد.

  به گزارش اسپوتنیک، روزنامه  آمریکایی واشنگتن پُست در مقاله ای تاکید کرده که اگر آمریکا در روند صلح افغانستان از خود مقاومت جدی نشان دهد، صلح در افغانستان تامین خواهد شد.

این روزنامه با اشاره به آغاز مذاکرات قطر گفته که بهترین فرصت برای صلح در افغانستان به وجود آمده است.

روزنامه نوشته که ؤ باید در این شرایط حساس، حکومت افغانستان را تنها نگذارد و برای به دست آوردن هدف صلح در کنار افغانستان بیایستد و تا زمانی‌که شرایط مساعد نگردد، نیروهای خود را از افغانستان خارج نکند.

در این مقاله هشدار داده شده که طالبان اکثراً به تعهدات خود پابند نیست و اگر آمریکا مقاومت نکند و به حمایت خود از دولت افغانستان ادامه ندهد، احتمالاً طالبان به خونریزی ادامه دهد و روابط خود را با گروه‌های تروریستی القاعده و داعش حفظ خواهد کرد.

این در حالی است که قرار است امروز سه‌شنبه (25 سنبله) اولین نشست رسمی هیات مذاکراتی دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان در دوحه پایتخت قطر برگزار شود.

نشست افتتاحیه برای آغاز مذاکرات میان دولت و طالبان به روز شنبه برگزار شد.

اما پس از آن دوطرف یک گروه کاری ایجاد کردند تا روی آجندای مذاکرات کار کنند.

پیش از این دولت افغانستان گفته که بحث روی کاهش خشونت‌های چشمگیر و برقراری آتش‌بس اولین موضوع مورد بحث با طالبان در دوحه خواهد بود. در افغانستان مردم به شدت چشم انتظار آتش‌بس فوری به منظور حسن نیت در گفتگوهای صلح هستند.ش

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر