06:07 20 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

قرار است شش جوان افغان به شمول دو خردسال در پیوند به آتش سوزی هفته گذشته در یونان محاکمه شوند.

به گزارش اسپوتنیک، آریانا نیوز به نقل از آتن نیوز گزارش داده است که شش جوان افغان به شمول دو خردسال در پیوند به آتش سوزی هفته گذشته در اردوگاه پناهجویان «موریا» در جزیره لسبوس یونان متهم شناخته شده اند و قرار است محاکمه شوند.


نشریه اعلام کرده است که متهمان شهروندان افغانستان اند و همگی 20 سال و زیر20 سال سن دارند که در چند روز گذشته بازداشت شده اند.
این درحالیست که مقامات در یونان نیز اعلام کرده بودند که آتش سوزی قصدی بوده است.
از سوی هم امروز، چهارشنبه (16، سپتمبر) ، نیز در نزدیکی اردوگاه محلی در جزیره ساموس آتش سوزی صورت گرفته است که بیش از 4700 نفر در آن زندگی می کنند.
گفته می‌شود که درپی این آتش سوزی 13 مهاجر بازداشت شدند و در عین حال بیشتر آنان رها شده اند اما سه نفر همچنان تحت بازجویی قرار دارند.
بزرگ‌ترین اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان که 70 درصد ساکنان این اردوگاه پناهجویان افغان هستند به صورت کامل به تاریخ (9، سپتمبر) در آتش سوخت.
اخیراً ناآرامی‌هایی در این اردوگاه گزارش شده بود چرا که چند هفته پیش بعد از کشف اولین مورد ابتلا به کرونا این اردوگاه تحت قرنطینه قرار گرفت. چندی پیش مشخص شد که شمار مبتلایان به کرونا در این اردوگاه به 35 نفر افزایش پیدا کرده است. به‌نوشته رسانه‌های یونانی برخی مهاجران برای اینکه به این ویروس آلوده نشوند می‌خواستند از این اردوگاه فرار کنند.
از سوی هم سفارت افغانستان در یونان اعلام کرد، که در پی آتش سوزی در کمپ پناهجویان یونان بیش از 8 هزار پناهجوی افغانستانی آواره شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر