10:11 28 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

مشاور پیشین امنیت ملی رئیس جمهور امریکا می گوید، که رئیس جمهور این کشور با طالبان شریک شده و سیاست های او بر ضد حکومت افغانستان استند. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، اچ آر مک ماستر مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، در گفتگو با شبکه خبری سی بی اس می گوید، که بیرون ساختن نیروهای امریکایی از افغانستان، به کاهش ایمنی امریکا انجامیده است.
او سیاست ترمپ در افغانستان را غیرعاقلانه می داند و می گوید، که امریکا باید با یک تعهد پایدار، از حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان پشتیبانی کند.

 مشاور پیشین امنیت ملی ایالات متحده گفت، که ترامپ پیش از مذاکرات صلح این ماه در دوحه با طالبان همکاری کرد، اما بر ادامه حمایت از واشنگتن از دولت افغانستان پافشاری کرد.

مک مستر گفت: "سازمان های تروریستی که تهدیدی برای ما به شمار می روند، اکنون از 10 سپتامبر 2001 قوی تر هستند. کسانی که حملات قتل عام 11 سپتامبر را انجام دادند، فارغ التحصیلان دوران مجاهدین در مقاومت در برابر اشغال شوروی در افغانستان بودند".

او همچنان افزود: "امروز، ما با القاعده و یک فارغ التحصیل داعش روبرو هستیم که بزرگتر از آنچه که فارغ التحصیلان دوره مجاهدین بوده اند، بیشتر است. و آنها همچنین به قابلیت های مخرب بسیار بیشتری دسترسی دارند".

یادآوری می کنیم، که این سخنان را مشاور پیشین امنیت ملی رئیس جمهور امریکا در حالی می گوید، که گفت و گوهای میان افغانستانی در دوحه پایتخت قطر جریان دارد. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر