01:30 24 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

شوکت میرضیایف، رئیس‌جمهور ازبیکستان روز چهارشنبه از مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواست تا کمیته دایمی سازمان ملل متحد را برای هماهنگی تلاش های صلح و برای تسهیل یک راه حل سیاسی پایدار در افغانستان، ایجاد کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، آقای میرضیایف گام های که کشورش در امر تلاش برای ایجاد صلح در افغانستان برداشته است، از جمله مجمع بزرگ بین‌المللی که در مارچ 2018 در تاشکند برگزار شد، را بیان کرد.

از آن زمان، ازبیکستان سرمایه گذاری زیادی در زیرساخت های ریلی و حمل و نقل در افغانستان و همچنین در بخش انرژی و آموزش انجام داده است.

 میرضیایف در سخنرانی خود در سازمان ملل گفته است که دولت وی مذاکرات گسترده ای را با تمام احزاب و جنبش های سیاسی در افغانستان از جمله طالبان انجام داده است.

 وی گفته است: «ما افغانستان را بخش جدا ناپذیر آسیای میانه می دانیم. کنفرانس سطح عالی تاشکند در مورد افغانستان در مارچ 2018 مرحله جدیدی برای تحکیم تلاش های بین‌المللی برای حل مساله افغانستان شد».

رئیس‌جمهور ازبیکستان افزوده است: «ما کاملا از گفتگوهای صلح افغانستان که در سپتمبر سال جاری در دوحه آغاز شده پشتیبانی می‌کنیم. ما امیدواریم که این مذاکرات به ایجاد صلح و ثبات در سرزمین بسیار رنج دیده افغانستان کمک کند».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر