افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

درحالیکه قرار است همه نظامیان آمریکایی تا ماه می سال 2021 افغانستان را ترک کنند ارتش آمریکا از اعزام 700 نظامی دیگر به افغانستان خبر داد.

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل از stars and stripes  جنرال هارولد هاف، سخنگوی سپاه دهم کوهستانی آمریکا اعلام کرد که حدود 700 نظامی تیم جنگی این سپاه به افغانستان اعزام می‌شوند.

بر اساس گزارش، این اعزام در قالب چرخش نیروها رخ داده و این نظامیان جایگزین قطعه اول تیم جنگی سپاه دهم کوهستانی ارتش آمریکا در افغانستان خواهند شد.

براساس این گزارش نیروها در چندین منطقه در سراسر افغانستان پراکنده خواهند شد و در یک ماموریت 9 ماهه برای حمایت از ماموریت «نگهبان آزادی» عازم این کشور می‌شوند.

فرماندهی عملیات «نگهبان آزادی» مسئولیت عملیات جنگی و مبارزه با تروریسم را در افغانستان به عهده دارد.

چندی پیش دونالد ترامپ اعلام کرد که سطح نیروها تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر به حدود 4 یا 5 هزار نفر کاهش می‌یابد.

اخیراً نیز «دیوید هلوی» معاون «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در امور اقیانوس هند-آرام گفت که اسپر فرمانی را برای کاهش بیشتر سطح نیروها صادر نکرده است.

براساس توافقنامه قطر همه نیروهای خارجی باید تا ماه می سال 2021 افغانستان را ترک کنند اما این خروج مشروط به بر پایبندی طالبان به تعهدات در رابطه مبارزه با تروریسم است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر