15:53 19 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مسئولان امنیتی در ولایت فاریاب تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی دو حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان در این ولایت، سه نیروی دولتی کشته شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالکریم یورش، سخن‌گوی فرماندهی پولیس فاریاب امروز (سه‌شنبه، 8 میزان) با تأیید این خبر به رسانه ها گفت که طالبان این حملات خود را در ولسوالی شیرین‌تگاب و شهر میمنه، مرکز این ولایت راه‌اندازی کرده‌اند.

آقای یورش افزود که در حمله‌ی نخست طالبان که شب گذشته در ساحه‌ی «دم‌قول» شهر میمنه بر پاسگاه‌های نیروهای خیزش مردمی راه‌اندازی شده است، دو عضو این نیروها کشته شده‌اند.

او افزود که این حمله‌ی طالبان پس از حدود یک ساعت درگیری عقب زده شده است. سخن‌گوی فرماندهی پولیس فاریاب تأکید کرد که در این ضدحمله بر جنگ‌جویان طالبان نیز تلفاتی وارد شده، اما رقم آن هنوز مشخص نشده است.

از سویی هم، او گفت که حمله‌ی دومی طالبان در ولسوالی شیرین‌تگاب رخ داده است. به گفته‌ی او، یک سرباز نیروهای ارتش در نتیجه‌ی انداخت یک تک‌تیرانداز طالبان در این رویداد کشته شده است.

گروه طالبان هنوز در مورد این رویدادها چیزی نگفته است.

ولایت فاریاب در شمال کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر