20:42 31 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وکیلان غزنی از افتادن 180 تن گندم از مسیر ولسوالی جاغوری به دست طالبان خبر داده و از ادامه تلاشها برای آزادی آن خبر می دهد.


به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، فاطمه رحیمی؛ یک عضو شورای ولایتی غزنی در مورد افتادن دهها تن گندم سهمیه  باشندگان ولسوالی جاغوری به دست طالبان گفت: طالبان دو روز پیش از مسیر دشت قره باغ، هشت عراده موتر را که 180 تن گندم سهمیه فقرای ولسوالی جاغوری در آن بار بوده است با خود به سمت شیربرله برده اند.
این وکیل افزود، که با وجود تلاش های محاسن سفیدان ولسوالی جاغوری، طالبان گندم را تسلیم مردم جاغوری نکرده اند.
این وکیل افزود، که همه راههای مواصلاتی غزنی نا امن و در کنترل کامل طالبان است و آنان بارها مسافران را اذیت کرده اند و در مواردی حتی اموال مردم را نیز در این مسیرها گروگان گرفته اند.
به گفته وی، تنها در دره قیاق حکومت چند پوسته جابجا کرده است که این پوسته ها هم هیچ گونه موثریت در تأمین امنیت نداشته است و پوسته های دیگر مسیرها همه سقوط کرده است.
از سوی دیگر، نصیر احمد فقیری؛ رییس شورای ولایتی غزنی، والی غزنی را مسئول نا امنی ها و افتادن گندم سهمیه ولسوالی جاغوری به دست طالبان می داند.
اما سخنگوی والی غزنی، ادعاهای فقیری را بی اساس و از روی خصومت های شخصی عنوان می کند.
طالبان تا حال در مورد دلیل ربودن این 180 تن گندم کدام تبصره نکرده اند.
گفتنی است که هزاران تن گندم را کشور هند برای افغانستان مساعدت کرده است که بیشتر این گندم ها برای فقرا و نیازمندان در همه ولسوالی های کشور  بر اساس سهمیه بندی گندم توزیع می گردد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر