13:30 19 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 13
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که مذاکرات بین‌الافغانی باید بین طرف‌های افغان باشد و تاکید کرد که آمریکا نماینده مردم افغانستان نیست و نمی‌تواند از طرف کابل هیچ تعهدی به دیگران بدهد.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در صحبت با خبرگزاری "تسنیم" با اشاره به مذاکرات بین‌الافغانی و رویکرد واشنگتن به این گفت‌وگوها اظهارداشت که مسیر آمریکا مسیر زورگویی است و این مسیر مدت‌هاست که در منطقه بسته شده است.

خطیب‌زاده افزود که دولت آمریکا و زلمی خلیلزاد  نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نماینده دولت افغانستان نیستند و نمی‌توانند از طرف دولت این کشور هیچ تعهدی را به کسی بدهند.

وی همچنین تصریح کرد که این گفت‌وگوها باید فارغ از مسایل قومی و مذهبی بین خود افغان‌ها و نمایندگان آن‌ها برگزار شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  تاکید نمود که چارچوب مذاکرات  بین‌الافغانی نیز روشن است و نظام جمهوری، قانون اساسی افغانستان، دستاوردهای مردم و رعایت حقوق اقلیت ها، اقوام و زنان می‌باشد.

خطیب زاده ابراز امیدواری کرد که با درایت طرف‌های مذاکره کننده، از طالبان گرفته تا دولت، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی بصورت کاملاً اصیل بین افغان‌ها برگزار شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که ایران همواره با دو طرف مذاکرات بین‌الافغانی در ارتباط بوده و در ارتباط خواهد بود تا این گفت‌وگوها را تسهیل کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر