13:28 19 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور قرقیزستان از تلاش ناکام گروهی از مخالفان دولت برای به دست گرفتن غیر قانونی قدرت در این ‌کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سورونبای جینبکوف، رئیس‌جمهوری قرقیزستان امروز در سخنانی گفت، تلاش‌هایی در طول شب برای "تصرف غیرقانونی قدرت" در این کشور انجام شد. او با بیان اینکه از احزاب کشورش خواسته تا حامیانشان را از خیابان‌ها جمع کنند، گفت از ماموران اجرای قانون خواسته تا به سمت معترضان شلیک نکنند.

رئیس جمهور قرقیزستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که "شب گذشته ، برخی از نیروهای مخالف سیاسی تلاش كردند تا به طور غیرقانونی قدرت دولت را به دست بگیرند. آنها به بهانه نتایج انتخابات، نظم عمومی در کشور را نقض كردند."

رئیس جمهور قرقیزستان افزود : وی پیشنهاد داده است تا کمیسیون مرکزی انتخابات به دقت تخلفات را بررسی و در صورت لزوم نتایج انتخابات را لغو کند.

به گفته ، سورونبای جینبکوف،  معترضین "زندگی مسالمت آمیز مردم شهر را نقض کردند": آنها از افسران پلیس سرپیچی کردند ، پزشکان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و به ساختمان ها آسیب زدند.

دیشب مردم قرقیزستان در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی این کشور در شهر بیشکک تظاهرات کردند.

معترضان ضمن برگزاری تظاهرات، به سمت مقر پارلمان در بیشکک یورش برده و با ورود به ساختمان، آن را تحت تصرف خود درآوردند.

معترضان قرقیزستانی همچنین «آلمازبک آتامبایف» رئیس جمهور سابق قرقیزستان را از زندانی در بیشکک آزاد کردند.

انتخابات پارلمان قرقیزستان در 4 اکتبر برگزار شد. اعتراضات هزاران نفری پس از آن در قرقیزستان به راه افتاد که دو حزب تشکیلاتی که یکی از آن‌ها به سورونبای جینبکف، رئیس‌جمهوری این کشور نزدیک بود، آرای انتخابات یکشنبه را از آن خود کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر