11:49 24 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت صحت افغانستان می‌گوید که چین به ارزش یک میلیون دالر مواد بهداشتی به افغانستان کمک کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت صحت عامه افغانستان امروز پنجشنبه (17 میزان) با نشر اعلامیه می‌گوید که محمولۀ مواد کمکی چین شامل نزدیک به چهل‌هزار کیت تشخیص ویروس کرونا، بیست‌هزار لباس محافظتی، دو پایه دستگاه پی‌سی‌آر و دو پایه دستگاه «آر ان ای» اکسترکشن است.

در اعلامیه‌ی آمده است که سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری هنگام تحویل گرفتن این محمولۀ بهداشتی، از مردم و دولت چین به‌خاطر کمک‌هایش به افغانستان تشکری کرده است.

از سوی هم، احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه ضمن قدردانی از کمک‌های چین، گفته است که این وزارت یک گروپ آنلاین را با شماری از متخصصان کشور چین ایجاد کرده است. به گفتۀ او، از طریق این گروپ، متخصصان چین تجربه‌های ‌شان را با داکتران افغان در جهت چگونگی مبارزه با ویروس کرونا شریک می‌کنند.

عثمانی افزود که وزارت صحت برای جلوگیری از شیوع موج دوم ویروس کرونا در تمام مراکز صحی تدابیر جدی را روی‌دست گرفته است.

در همین حال، وانگ یو، سفیر چین در کابل گفته است که بحران کرونا آسیب زیادی بر اقتصاد افغانستان وارد کرده و کمک‌های کشورش به افغانستان به‌خاطر مبارزه با ویروس کرونا و تقویت روابط دوستانۀ دو کشور صورت گرفته است.

این درحالی است که براساس آمار رسمی وزارت صحت عامه، تا کنون 39 هزار و 616 نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، 33 هزار و 58 نفر بهبود یافته و یک‌هزار و 470 نفر دیگر جان داده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر