15:35 29 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

در ادامۀ رویدادهای جنایی در پایتخت، تفنگداران ناشناس یک افسر پیشین جنایی حوزۀ هشتم را در کابل با گلوله کشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، اعضای خانوادۀ این افسر، نهادهای امنیتی را در کار تأمین امنیت شهروندان به ناکامی متهم می‌کنند و می‌گویند که سکوت رئیس‌‎جمهور در برابر این اوضاع شرم‌آور است.

این افسر، محمد یاسین نام داشت و سی سال خدمت کرده بود. بستگان او می‌گویند که مردان تفنگدار او را در برابر منزلش در ساحۀ کارته نو با شلیک گلوله کشتند.

این نظامی پیشین تنها نان آور خانواده بود. از او همسر، دو دختر و یک پسر بر جا مانده‌اند.

ماری ابراهیمی، همسر محمد یاسین گفت: «بی‌رحمانه در سر سرک بر او شلیک کردند. سه مرمی به او خورده بود. ظالمان، خدا نترس‌ها! اگر امنیت را گرفته نمی‌توانید چرا جوانان مردم را می‌کشید؟».

فریده ابراهیمی، خواهر محمد یاسین نیز افزود: «کی می‌کشد؟ همین اشرف‌ غنی و عبدالله عبدالله می‌کشند!»

به گفتۀ باشنده‌گان ناحیه هشتم در کمتر از دو ماه اخیر در هر هفته گواه دفن دو تا سه جوانی بوده‌اند که در نتیجه جرم‌های جنایی جان باخته‌اند.

مهدی رحمانی، از نزدیکان محمد یاسین اظهار داشت: «نه رئیس‌جمهور به رئیس‌جمهور می‌ماند و نه وزیر داخله به وزیر می‌ماند. این‌ها چه می‌کنند؟ امنیت مردم خود را گرفته نمی‌توانند».

اما چرا در برابر ناامنی‌های کابل گام‌های موثری برداشته نمی‌شوند؟

اقبال صافی، عضو مجلس نماینده‌گان بیان داشت: «وقتی ناکامی نهادهای امنیتی را در رابطه با کابل می‌بیند، رئیس‌جمهور حرفی برای گفتن ندارد و به همین دلیل سکوت می‌کند».

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس‌جمهور نیز اظهار داشت: «ما به‌گونۀ جدی به تشویش‌ها و نگرانی‌های مردم در قسمت امنیت می‌پردازیم».

حوزه‌های هشتم، پنجم، یازدهم و سیزدهم امنیتی در ماه‌های پسین گواه بیشترین رویدادهای جنایی و امنیتی از جمله دزدی‌های مسلحانه و قتل‌های هدفمند بوده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر