01:55 24 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله به نیروهای پولیس دستور داده است که در برخورد با مجرمان و کسانی که به مقاومت مسلحانه با پولیس می‌پردازند، قاطعانه برخورد کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از 8صبح، سرپرست وزارت امور داخله در بازدید از حوزه پنجم شهر کابل که از نظر پولیس یک «ساحه جرم‌زا» است، در صحبت با پولیس می‌گوید: «وقتی که با مجرمان روبه‌رو شدید، بزنید. اصولش را خو می‌دانید، در کجایش بزنید».

اندرابی شنبه‌شب، 19 میزان از حوزه پنجم امنیتی شهر کابل بازدید کرده است. ویدیوی گفت‌وگوی اندرابی با مسوولان این حوزه از سوی وزارت امور داخله هم‌رسانی شده است.

محمدمسعود اندرابی تأکید کرده است که اگر کسی که در مورد شلیک پولیس بر مجرمان دعوا کرد، دعوایش با وزارت امور داخله خواهد بود.

اندرابی گفت که به ریاست امنیت داخلی وزارت امور داخله دستور داده است که هیچ منسوب پولیس را به دادستانی معرفی نکند، مگر این‌که به شخص او گزارش داده باشد.

سرپرست وزارت امور داخله تأکید کرد که اگر پولیس با کسانی که به مقاومت مسلحانه علیه پولیس می‌پردازند، مقابله و بر آن‌ها شلیک کند، کسی حق معرفی پولیس به دادستانی را ندارد.

 وزارت امور داخله پیش از این نیز به پولیس دستور داده بود که در برخورد مجرمان قاطعیت به خرج دهد و در صورت مقاومت بر آن‌ها شلیک کند.

در این اواخر اما، شکایت‌ها از افزایش جرایم جنایی، ترورهای هدفمند و انفجار ماین‌های چسپکی در شهر کابل اوج گرفته است.

حکومت برای جلب همکاری مردم در تأمین امنیت طرحی «میثاق امنیتی» را در شهر کابل اجرایی کرده است.

به نظر می‌رسد که این طرح نیز در جلوگیری از جرایم جنایی در شهر کابل موثر نبوده است.

پولیس در مدت یک ماه و نیم گذشته حدود 800 تن را به ظن ارتکاب جرایم جنایی بازداشت کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر