15:30 29 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری حکم 16 سال حبس تنفیذی و پرداخت 100 هزار دالر امریکایی را برای محمدموسا علمی، سرپرست پیشین اداره‌ی نورم و استندرد تأیید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، دادگاه استیناف‌خواهی سرپرست پیشین ریاست اداره‌ی نورم و استندرد امروز (دوشنبه، ۲۱ میزان) برگزار شده بود. دو کارمند دیگر این اداره که براساس شکایت یک شرکت بین‌المللی تحت تعقیب عدلی قرار گرفته بودند، نیز در این دادگاه برائت گرفتند.

دادگاه ابتدائیه‌ی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری مرکز عدلی و قضایی قبلا در تاریخ 27 اسد حکم 16 سال حبس تنفیذی و پرداخت مبلغ 100 هزار دالر امریکایی و انفصال از وظیفه به مجازات محکوم کرده بود.

داداستانی کل کشور اعلام کرد که پرونده‌ی رییس اداره نورم و استندرد براساس شکایت یک شرکت بین‌المللی که نزد دادستانی کل ثبت شده بود، بررسی و تحت تعقیب عدلی قرار گرفته است.

این شکایت در دهم سرطان سال جاری ثبت شده است. دادستانی کل در بیست‌وپنجم سرطان اعلام کرد که رییس اداره ملی نورم و استندرد را حین اخذ 100 هزار دالر امریکایی رشوت به‌گونه‌ی بالفعل بازداشت کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر