00:16 08 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

نیروهای امنیتی افغانستان در شهر کابل یک گروه چهار نفری سارقین مسلح را بازداشت نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، پولیس کابل با نشر خبری اعلام کرده است که یک گروه دزدانی که در چهاراهی دهبوری ناحیه سوم شهر کابل پول و موبایل های سه تن از هموطنان ما را با تهدید اسلحه سرقت نموده فرار کردند، منسوبین پولیس حوزه سوم امنیتی با کسب اطلاع عندالموقع داخل اقدام شده آنان را تحت تعقیب قرار دادند، خوشبختانه سارقین در ساحه سیلو شناسائی و بازداشت گردیدند.


نشریه پولیس کابل افزوده است که یک میل سلاح کمری، یکعراده واسطه نقلیه نوع کرولا، تعداد شش سیت موبایل مختلف النوع ، یک مقدار پول نقد سرقت شده و یک قبضه چاقو از نزد افراد بازداشت شده بدست آمده است.
یادآوری می‌کنیم که چند روز پیش سرپرست وزارت امور داخله در بازدید از حوزه پنجم شهر کابل که از نظر پولیس یک «ساحه جرم‌زا» است، در صحبت با پولیس می‌گوید: «وقتی که با مجرمان روبه‌رو شدید، بزنید. اصولش را خو می‌دانید، در کجایش بزنید».
محمدمسعود اندرابی تأکید کرده است که اگر کسی که در مورد شلیک پولیس بر مجرمان دعوا کرد، دعوایش با وزارت امور داخله خواهد بود.در این اواخر اما، شکایت‌ها از افزایش جرایم جنایی، ترورهای هدفمند و انفجار ماین‌های چسپکی در شهر کابل اوج گرفته است.
حکومت برای جلب همکاری مردم در تأمین امنیت طرحی «میثاق امنیتی» را در شهر کابل اجرایی کرده است.
به نظر می‌رسد که این طرح نیز در جلوگیری از جرایم جنایی در شهر کابل موثر نبوده است.
پولیس در مدت یک ماه و نیم گذشته حدود 800 تن را به ظن ارتکاب جرایم جنایی بازداشت کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر