13:01 13 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی افغانستان در واکنش به احتمال خروج نظامیان آمریکایی از این کشور تا کریسمس گفت نیروهای افغان تقریباً همه عملیات‌ها را بطور مستقل انجام می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک، حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان در کنفرانس مشترک با مقامات امنیتی افغان و فرماندهی نیروهای خارجی مستقر در کشور گفت: اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بدون حمایت ها خارجی، 96 درصد عملیات نظامی را انجام می‌دهند و در سال آینده این میزان به 100 درصد خواهد رسید.

براساس بیانیه منتشر شده توسط ارگ ریاست جمهوری افغانستان، در این دیدار جنرال «جان دیدریک» معاون ماموریت «حمایت قاطع» نیز گفت که این نیروها نسبت به تجهیز، آموزش و مشورت به نیروهای امنیتی افغان متعهد هستند.

چندی پیش دونالد ترامپ در توئیتی اعلام کرد که همه نظامیان آمریکایی باید افغانستان را تا کریسمس ترک کنند.

وزارت دفاع افغانستان نیز ساعاتی پس از آن تصریح کرد که نیروهای امنیتی افغان بطور مستقل و بدون کمک نیروهای خارجی قادر به دفاع از افغانستان هستند و در 6 ماه اخیر نیز تمام عملیات نظامی را بطور مستقل انجام داده‌اند.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان پیش از این نیز در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که درصورت شکست مذاکرات صلح با طالبان، دولت افغانستان آمادگی‌ هر سناریویی را دارد.

وی اظهار داشت که صلح از طریق مذاکره برای دولت افغانستان اولویت دارد و تمام تلاش‌ها برای موفقیت گفت‌وگوها متمرکز شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر