22:22 30 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در کابل یا یوناما، بار دیگر تأکید کرده است که خشونت‌ها در افغانستان باید به صورت فوری متوقف شود.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در کابل یا یوناما روز پنجشنبه، (24 میزان) در اعلامیه‌ای گفته است که درگیری‌ها در هفته جاری در ولایت هلمند سبب آواره‌گی هزاران نفر شده است.

در اعلامیه آمده است: گزارش های ابتدایی نشان می دهد که افراد ملکی به شمول زنان و کودکان کشته و زخمی شده اند و خشونت ها فقط سختی ها و بدبختی های بیشتری را برای مردم عادی افغان به بار می آورد و تلاش ها برای پیشرفت و ایجاد پل میان طرفین در گفتگوی تاریخی صلح افغانستان در دوحه را تحت تاثیر قرار می دهد.

اعلامیه می‌افزاید که افراد ملکی بار جنگ افغانستان را به دوش می‌کشند. شمار کشته و زخمی شدگان افراد ملکی، شاخص اصلی شدت خشونت ها، تاکنون در سال 2020 کمتر بوده است، اما به نظر می‌رسد در هفته های اخیر تغییرات نگران کننده‌ای در حال رخ دادن است.

اعلامیه همچنان می‌افزاید که افراد ملکی به صورت منظم در منازعات مسلحانه کشته و یا زخمی می‌شوند. بیشترین تلفات افراد ملکی به شمول اطفال، از اثر سلاح های غیر مستقیم، هاوان، راکت ها و نارنجک ها بوده است، افراد ملکی باید از آسیب دیدن محافظت شوند. تنها راه برای محافظت افراد ملکی توقف خشونت ها در افغانستان است.

این نهاد در پایان اعلامیه بار دیگر بر توقف فوری خشونت‌ها و تمرکز بر دستیابی به یک توافق صلح‌آمیز از طریق مذاکرات برای جنگ افغانستان تأکید کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر