02:59 24 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
101
ما را در دنبال کنید

دفتر والی میدان ‌وردک اعلام کرد که نیروهای امنیتی از یک حمله موتر بمب‌گذاری‌شده طالبان بر یک قرارگاه ارتش در شهر میدان‌شهر، مرکز این ولایت جلوگیری کرده‌اند. این دفتر هم‌چنان از حملات راکتی طالبان بر شهر میدان‌شهر خبر داده است. این دو رویداد بامداد روز پنج‌شنبه، 24 میزان رخ داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از 8صبح، براساس معلومات دفتر والی میدان‌ وردک، جنگ‌جویان گروه طالبان با استفاده از یک موتر بمب‌گذاری‌شده می‌خواستند، بر قرارگاه ارتش در ساحه «کوته عاشور» در مسیر شاهراه نمبر2 به صورت گروهی حمله کنند.

این دفتر گفته است که نیروهای امنیتی براساس گزارش‌های استخباراتی، مانع اجرای این حمله شده و موتر بمب‌گذاری‌شده را پیش از رسیدن به هدف، نابود کرده‌اند.

طبق اعلام دفتر والی میدان ‌وردک، درگیری‌ای نیز بین نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان در این ساحه رخ داده است که در نتیجه آن هشت عضو گروه طالبان کشته و هفت عضو دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

دفتر والی میدان ‌وردک زخمی‌شدن چهار نیروی امنیتی را در این رویداد تأیید کرده است.

طبق اعلام این دفتر، طالبان یک رشته حملات راکتی را نیز بر شهر میدان ‌شهر اجرا کرده‌اند.

دفتر والی میدان‌ وردک گفته است که این حملات تلفاتی در پی نداشته است، اما به مردم زیان مالی وارد کرده است.

این دفتر درباره ادامه درگیری‌ها در میدان‌ وردک چیز نگفته است، اما مسافرانی که از مسیر میدان‌وردک تردد می‌کنند، می‌گویند که راه‌های منتهی به این ولایت به دلیل ادامه جنگ مسدود است.

گروه طالبان درباره حمله موتر بمب‌گذاری‌شده این گروه و حملات راکتی بر شهر میدان ‌شهر چیزی نگفته است.

 میدان‌ وردک در همسایه‌گی کابل از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود که گروه طالبان در بخش‌های از ولسوالی‌های این ولایت نفوذ و حضور دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر