06:54 31 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد اعلام کرد که پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای را زیر عنوان «مقابله با تهدیدات ناشی از مواد انفجاری جاسازی شده» به مجمع عمومی این سازمان معرفی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل بامداد امروز (شنبه، 26 میزان) در اعلامیه‌ای گفته است که انتظار دارد تا کشورهای عضو این سازمان مانند گذشته از این قطع‌نامه به‌طور گسترده پشتیبانی کرده و مشترکا آن‌را حمایت مالی کنند.

به نقل از اعلامیه، نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل در بحث عمومی کمیته‌ی اول مجمع عمومی این سازمان اشتراک و سخنرانی کرده است.

نماینده‌ی افغانستان نسبت به ادامه‌ی کاربرد مواد انفجاری جاسازی شده توسط گروه‌های تروریستی در حملات «وحشیانه» علیه شهروندان عادی افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

مواد انفجاری جاسازی شده و ماین‌های کنار جاده‌ای یکی از عوامل برجسته تلفات غیرنظامیان در افغانستان به شمار می‌رود.

اخیرا استفاده از مواد انفجاری جاسازی‌شده در بخش‌های مختلف کشور افزایش یافته است. اغلب قربانیان استفاده از این نوع تاتکیک جنگی را که دولت طالبان را مسئول آن می‌داند، غیرنظامیان هستند.

نهادهای حقوق بشری از جمله کمیسیون مستقل حقوق بشر و هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان استفاده از این نوع سلاح را در جنگ افغانستان جنایت جنگی خوانده‌اند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر