07:59 24 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

یک مقام بلندپایه سازمان ملل متحد می‌گوید که رهبران برجستۀ القاعده هنوز هم در افغانستان هستند و ایمن‌الظواهری، رهبر گروۀ القاعده با طالبان روابط نزدیکی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "طلوع نیوز" ایموند فیتون برون، هماهنگ‌ کنندۀ گروۀ نظارتی سازمان ملل متحد بر داعش، القاعده و طالبان، می‌گوید که که طالبان در جریان مذاکرات با آمریکا بارها با القاعده مشورت کرده‌اند و ضمانت‌های غیررسمی داده‌اند که روابط تاریخی شان را با القاعده حفظ می‌کنند.

او در این باره می‌گوید: «طالبان در جریان مذاکرات با آمریکا بارها با القاعده مشورت کرده‌اند و ضمانت‌های غیررسمی داده‌اند که روابط تاریخی شان را با القاعده حفظ می‌کنند.»

این در حالی است که طالبان در توافق‌نامۀ صلح که با آمریکا امضا کرده‌اند، تعهد سپرده‌اند که روابطه شان را با القاعده و دیگر گروه‌های هراس‌افگن قطع می‌کنند.

این گروه، در واکنش به اظهارات این مقام بلندپایۀ سازمان ملل می‌گوید که این گفته‌ها واقعیت ندارند.

چند روز پیش، والی هلمند و والی بدخشان نیز گفتند که اعضای گروۀ طالبان در این ولایت‌ها با گروه‌های هراس‌افگن خارجی ارتباط دارند و در حمله‌های شان بر بخش‌هایی از این ولایت‌ها همکار استند.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرند که هیئت‌های جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان از یک ماه بدینسو سرگرم رأی‌زنی‌ها دربارۀ آغاز مذاکرات صلح استند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر