13:14 01 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیران امور خارجه ازبیکستان و پاکستان در گفت‌وگوی تیلیفونی بر تلاش برای دستیابی به صلح و ثبات در افغانستان تاکید کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبیکستان و محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در گفت‌وگوی تیلیفونی بر اهمیت هماهنگی برای دستیابی به صلح و ثبات در افغانستان از طریق جذب آن به پروسه های اقتصادی منطقه‌ای تاکید کردند.

وزیران امور خارجه دو کشور در چارچوب این گفت‌وگوی تیلیفونی چگونگی و چشم انداز پیوندهای ازبیکستان و پاکستان در زمینه های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی، سرمایه گذاری، حمل و نقلی و دیگر حوزه ها را بررسی کردند.

طرف ها بر اهمیت اتحاد تلاش ها برای دستیابی به صلح و ثبات در افغانستان از طریق جذب آن به پروسه های اقتصادی منطقه‌ای تاکید کردند.

وزیران امور خارجه دو کشور درباره توسعه دهلیزهای حمل و نقل بین آسیای مرکزی و جنوبی و همچنین افزایش مبادلات بازرگانی توجه خاص مبذول داشتند.

وزیران امور خارجه ازبیکستان و پاکستان مسایل همکاری های همه جانبه در چارچوب سازمان های بین المللی را نیز بررسی کردند.

یادآوری می کنیم، که مبادلات بازرگانی این دو کشور در سال 2019 میلادی با 5 برابر افزایش نسبت به سال 2018 میلادی در سطح 123 میلیون دالر قرار گرفته است.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ازیبکستان، پاکستان استقلال این کشور ‌را در تاریخ 22 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 10 می سال 1992 میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر