18:39 10 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 90
ما را در دنبال کنید

به دنبال چاپ عکس مجرمین در پوسترهای کلان و نصب آن در ناحیه‌های مختلف شهر کابل، اکنون معاون اول ریاست‌جمهوری گفته است که شماری از این مجرمین زیر فشار خانواده و جامعه حاضر شده‌اند که به پولیس تسلیم شوند.

 به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری صبح امروز (شنبه، سوم عقرب) در یک یادداشت فیس‌بوکی افزوده است که روند چاپ عکس مجرمین در پوسترها و نصب آن در ناحیه‌های مختلف شهر ادامه دارد، آنچه که تا کنون در منظر دید مردم قرار داده شده، بخش کوچکی از فهرست 2500 نفری مجرمین است که در میان آن منسوبین دولتی نیز شامل اند.

معاون اول ریاست‌جمهوری در عین حال نوشته است که شماری از مجرمین که هنوز عکس‌های شان چاپ نشده، به پولیس تماس گرفته و گفته‌اند در صورتی که اسم و عکس‌شان در پوسترها چاپ نشود و آبروی‌شان حفظ شود، حاضرند توبه کنند. طبق گفته‌های صالح، این افراد همچنان گفته‌اند که در گرفتاری همکاران‌شان به پولیس کمک می‌کنند.

امرالله صالح در ادامه نوشته است که ثروت‌مندان و زورداران چندین محله در تماس به پولیس و شهرداری کابل، گفته‌اند که ساحات سبز را خودشان رها می‌کنند. این افراد از پولیس خواسته‌اند که برای‌شان یک روز فرصت داده و آنان را در پیش مردم شرمنده نکند.

معاون اول ریاست‌جمهوری همچنان گفته است که در حال حاضر در شهر کابل هیچ موتر بی‌اسناد و بدون نمبرپلیت در گشت‌وگذار نیست.

صالح علاوه کرده است: «ما با موترهای بی‌اسناد در گاراژها و موترفروشی‌ها برای فعلا یعنی الی دو ماه کاری نداریم، اما اگر در سرک فرعی و یا عمومی و یا حتا پس‌کوچه‌ها در حالت گشت دیده شدند، مصادره شده و در خدمت گزمه‌های شهری و روستایی پولیس قرار می‌گیرند. همین اکنون صدها موتر که تخطی کرده‌اند در خدمت گزمه‌های پولیس قرار دارند.»

صالح پیشتر گفته بود که برای مالکان موترهای بی‌اسناد دو ماه فرصت داده می‌شود تا موترهای‌شان را قانونی ساخته و مالیات پرداخت کنند، در غیر آن موترهای بی‌اسناد مصادره شده و به خدمت پولیس قرار می‌گیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر