18:18 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب اسلامی در یک نشست خبری امروز (یکشنبه، 4 عقرب) می‌گوید که طالبان حکومت کنونی را نمی‌خواهند و به‌گفتۀ او حکومت موقت، یگانه راه حل است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی که دربارۀ نتایج سفر اخیرش به پاکستان سخن می‌زد، می‌گوید که صلح در افغانستان تأمین خواهد شد و او این کار را انجام خواهد داد.

او افزود که پاکستان به او اطمینان داده‌است که در روند صلح افغانستان، صادقانه کار خواهد کرد.

از سویی‌هم، حکمتیار در واکنش به نا امنی‌ها، می‌گوید که تأمین امنیت مسؤولیت حکومت است و اگر نمی‌تواند، باید این مسوولیت را به مردم بدهد.

پنج روز پیش، آقای حکمتیار در یک نشست خبری در پاکستان گفت که امریکا در افغانستان شکست خورده و به جز از بیرون شدن دیگر چاره ندارد.

او گفت‌وگوهای صلح در دوحه را نیز انتقاد کرد و گفت که این روند تنها میان تیم ارگ و طالبان است.

او دربارۀ روند صلح گفت: «مذاکرات کنونی دوحه تنها بین یک تیم ارگ و طالبان است و مذاکرات تمامی افعانان نیست؛ زیرا در این مذاکرات شمار زیاد احزاب سیاسی شریک نیستند. ما نیستیم، نیاز است که یک اجماع بیاید و بعد از آن با نظر واحد وارد مذاکره شویم».

در جریان سفر به پاکستان، آقای حکمتیار با مقام‌های بلندپایه این کشور از جلمه عمران خان، نخست وزیر پاکستان و شاه‌محمود قریشی وزیر خارجه دیدار و گفتگو کرد.

او گفت که حکومت کابل ادامۀ جنگ را می‌خواهد و طرف‌دار صلح نیست او همچنان تأکید کرد تا زمانی که تمامی خارجی‌ها بیرون نشوند صلح در افغانستان تأمین نمی‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر