18:30 02 دسمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پناهجویانی که می‌خواهند به کشورهای پیشرفته اروپایی بروند، نیروهای پولیس کرواسیا را به بدرفتاری با خود شان متهم می‌سازند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، این پناهجویان می‌گویند که حتا نیروهای پولیس کرواسیا با آنان همانند حیوانات برخورد کرده است.

با وجود محدودیت های کشورهای اروپایی هنوز هم شمار بزرگی از پناهجویان به‌شمول شهروندان افغانستان می‌کوشند تا خود شان را از راه‌های غیرقانونی به اروپا برسانند.

پناهجویانی که در آرزوی رسیدن به کشورهای پیشرفته اروپایی اند داستان های تکاندهنده‌ای از برخورد پولیس کرواسیا به پناهجویان بازگو می‌کنند.

شماری از این پناهجویان که پس از وارد شدن به کرواسیا دوباره به بوسنیا بگردانده شده اند پولیس کرواسیا را به نقض حقوق بشری شان متهم می‌سازند.

پناهجوی بنگله‌دیشی گفت: «هنگامی که ما را گرفتند ، آنان به لت وکوب ما شروع کردند .مثل اینکه ما حیوان هستیم، سپس ما را تلاشی می‌کردند و پیش از این که ما را دوباره به بوسینا برگردانند، وسایل چون تلفون‌های همراه و پول ما را می‌گرفتند».

برخی دیگر از این پناهجویان می‌گویند که با سگ ها تلاشی شده اند.

محمد پناهجوی پاکستانی گفت: «پولیس کرواسیا بیش از حد لت وکوب می‌کند. پیش از این که ما را از کرواسیا اخراج کنند برای تلاشی ما از سگ ها کار می‌گیرند. سگ ها بر ما حمله می‌کنند. سگ ها پای و دست دو پناهجو را حتا زخمی کردند».

یک نهاد پشتیبان پناهجویان در بوسنیا نیز از برخورد پولیس کرواسیا در برابر پناهجویان نگران است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر