11:22 14 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

نیروهای هوایی امریکا بعد از حمله چند روز قبل، بر مواضع طالبان در ولایت هلمند، این بار اهداف متعلق به این گروه در ولایت میدان وردک را مورد بمباران قرار دادند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه ها، سانی لگت، سخنگوی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در توییترش نوشته است که این حمله یک‌شنبه‌شب، (چهارم عقرب) در دفاع از نیروهای امنیتی افغانستان انجام شده است.

سخنگوی نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان، این حمله را هدف‌مند و مطابق توافق‌نامه امریکا – طالبان توصیف کرده است.

 او گفته است که در این حمله پنج جنگ‌جوی طالبان کشته شدند و به غیرنظامیان آسیبی وارد نشده است.

 این در حالیست که هواپیماهای امریکایی نوزدهم میزان، چندین حمله هدفمند هوایی علیه مواضع طالبان برای دفاع از نیروهای امنیتی افغانستان را در هلمند اجرا کرده‌ بودند.

 توییتر نیروهای آمریکایی در افغانستان در ارتباط به آن حمله گفته بود که این حملات خلاف توافقنامه امریکا با طالبان نیست و نیروهای امریکایی به حمایت نیروهای افغان در صورتی که از سوی طالبان مورد حمله قرار بگیرند ادامه خواهند داد.

پس ازین حمله، قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان روز 27 میزان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای امریکایی پس از درگیری‌ها در ولایت هلمند، با بمباران بی‌مورد بارها از توافقنامه قطر سرپیچی کردند.

 در همین زمان، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری از طالبان خواسته است تا به وقت‌کشی در دوحه و انسان‌کشی در افغانستان پایان دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر