17:20 20 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رئیس اسبق امنیت ملی افغانستان می گوید که جنگ جاری در افغانستان در نتیجه صلح نیابتی به سرعت به سمت خطرناکی در حرکت است که بدون شک برای افغانستان بهای سنگینی به دنبال خواهد داشت.

رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در فیسبوکش با یادآوری یک نوشته اش از گذشته، نوشته که "در هفته اول ماه اپريل با اشرف غنى ديدارى داشتم. ضمن ارايه تحليل از وضعيت، سند 33 صفحه اى را كه مي توان آن را برنامه (ب) ناميد، نيز با وى شريك ساختم. اما متاسفانه به دليل خودخواهى ها به آن كمتر وقع گذاشته شد."

نبیل نوشته که "به زودى بعضى قسمت هاى برنامه متذكره را تا جايي كه مصلحت باشد با هموطنان ما شريك خواهم ساخت."

او بیان کرده است که "متاسفانه جنگ جارى افغانستان در نتيجه صلح نيابتى به سمت و سوى بسيار خطرناك آن به سرعت در حركت است، كه بدون شك براى افغانستان قيمت سنگين و سهمگينى خواهد داشت." 

این اظهارات نبیل در حالی مطرح می شود که زلمی خلیلزاد نسبت به ادامه خشونت ها در افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته است که با ناامیدی به منطقه برمی گردم که با وجود تعهدات مبنی بر کاهش خشونت، این تعهد عملی نشده است.

با وجود این که بیش از چهل روز از آغاز مذاکرات صلح میان نمایندگان دولت و طالبان می گذرد، اما طرفین تا کنون به توافقی دست نیافتند. همزمان با این مذاکرات درگیری های شدیدی بین نیروهای دولتی و طالبان در نقاط مختلف کشور جریان دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر