23:05 31 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

در ادامه‌ی عملیات پاک‌ سازی نیروهای دفاعی و امنیتی در شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت، ساحات حوزه‌های چهارم و دهم امنیتی این شهر از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان پاکسازی شده‌ است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی می‌گوید که در ادامه‌ی عملیات پاک‌ سازی نیروهای دفاعی و امنیتی در شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت، ساحات حوزه‌های چهارم و دهم امنیتی این شهر از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان پاکسازی شده‌ است.

در خبرنامه‌ای که از سوی وزارت دفاع به نشر رسیده، آمده است که مناطق بشران، بولان، چاه انجیر، حوزه‌ی چهارم و دهم امنیتی لشکرگاه شب گذشته (سه‌شنبه، ۶ عقرب) به دست نیروهای دولتی افتاده است.

به نقل از خبرنامه، در جریان این عملیات بیش از ۳۰ جنگ‌جوی طالبان کشته و تعداد دیگر این جنگ‌جویان نیز زخمی شده‌اند.

این وزارت گفته است که خانواده‌های بی‌جاشده نیز در حال برگشت به خانواده‌های شان اند.

گروه طالبان اما بازپس‌گیری مناطقی در حوزه‌های دهم و چهارم امنیتی شهر لشکرگاه و بخش‌هایی از ولسوالی‌های ناوه و نادعلی توسط نیروهای امنیتی را رد کرده است. این گروه در اعلامیه‌ای ادعا کرده است که جنگ‌جویانش هنوز در این مناطق حضور دارند.

این درحالی است که جنگ‌جویان طالبان حدود دوونیم هفته‌ی پیش حملات سهمگینی بر بخش‌هایی از شهر لشکرگاه و لسوالی نادعلی هلمند راه‌اندازی کردند. در درگیری میان طالبان و نیروهای دولتی در این حمله که حدود یک هفته دوام کرد، ۳۰۰ جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر