19:22 17 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان با وزیر نیرو و رییس جانب ایرانی کمیسیون مشترک همکاری ها میان افغانستان و ایران از طریق ویدیو کنفرانس گفت و گو کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان نوشت: محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه کشور با رضا اردکانیان وزیر نیرو و رییس جانب ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌ها میان افغانستان و ایران، از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد.

 اتمر، با اشاره به جایگاه ایران در سیاست خارجی کشور و دیدار و ملاقات‌های اخیرش با مقامات آن کشور گفت، گسترش و تقویت همکاری‌های دو جانبه در عرصه‌های اقتصادی، تجارتی، امنیتی و تبادل تجربه‌های فنی میان مخصصین دو کشور، اولویت سیاست خارجی افغانستان با کشور های منطقه‌ به ویژه ایران می‌باشد.

در اعلامیه وزارت امور خارجه آمده است: "هر دو جانب در باره طرح‌های گسترش همکاری در زمینه انتقال انرژی، توسعه تجارت و ترانزيت، افتتاح خط آهن خواف-هرات، پیشنهادها در زمینه سرمایه گذاری‌های مشترک، آمادگی‌ها در مورد برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری‌ها، نهایی سازی مسوده‌های یاداشت تفاهم میان دو کشور و نهایی سازی سند جامع همکاری میان کابل و تهران، صحبت و تبادل نظر کردند".

بر پایه این اعلامیه هر دو جانب با تاکید بر اهمیت تقویت و گسترش همکاری‌ها میان کابل و تهران، در مورد تعیین تاریخ‌ اجرای تصامیم اتخاذ شده توافق کردند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر