19:42 10 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 80
ما را در دنبال کنید

امرالله صالح، معاون رئیس جمهور می‌گوید که در بررسی‌های اجمالی و تحقیقات صورت گرفته از حمله بر دانشگاه کابل و مرکز آموزشی کوثر دانش، سرنخ‌های زیادی به دست آمده که جزئیات آن در آینده شریک خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهور در توییترش نوشته که بررسی اجمالی از پیشرفت در تحقیقات و پیگیری حمله بر دانشگاه کابل و کورس کوثر دانش صورت گرفته است.

صالح نوشته است که "سرنخ های زیادی بدست آمده است. هیچ امکان ندارد که این جنایت ها، بی‌آدرس باقی بماند." 

او افزوده که "به خاطر رعایت مصونیت عملیاتی در این مرحله از دادن جزییات ابا می ورزیم، ولی آن روز دیر نیست که مردم ببینند کدام دست ها دخیل بود و من تقاضای محکمه علنی را خواهم کرد." 

معاون اول رئیس جمهور بیان کرده که "به امنیت ملی و پولیس ملی هدایت داده شد که پوشش محله به محله را صد برابر سریع بسازند و تمام امکانات مادی و تخنیکی که مورد نیاز است در اختیارشان هم قرار داده شده و هم قرار داده خواهد شد."

قابل ذکر است که روز دوشنبه هفته گذشته، تعدادی از تروریستان بر دانشگاه کابل حمله کردند که در نتیجه آن ۲۲ تن شهید شدند و حدود ۳۰ تن دیگر نیز زخم برداشتند. 

حدود سه هفته قبل نیز یک تروریست خود را در میان تعدادی از دانش آموزان در غرب کابل،‌ منفجر کرد که در نتیجه آن ۲۴ نفر شهید و ۵۷ تن دیگر زخمی شدند.

مرتبط:

غنی: عاملان حمله تروریستی مرکز «کوثر دانش» هرچه زودتر شناسایی و نابود شوند
صالح: حمله بالای بخش حقوقی دانشگاه کابل تصادفی نبود
حمله به دانشگاه کابل/ آمر حوزه سوم و 12 منسوب پولیس بازداشت و به دادستانی معرفی شدند
رئیس پارلمان: امرالله صالح درباره حمله دانشگاه کابل پاسخگو باشد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر