07:13 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

درحالی که آمریکا براساس پیمان امنیتی با افغانستان باید از نیروهای امنیتی افغان حمایت کند، رئیس ستاد ارتش کشور می‌گوید که نظامیان آمریکایی با نیروی زمینی ما همکاری ندارد.

جنرال یاسین ضیاء- رئیس ستاد ارتش افغانستان  گفت که نظامیان آمریکایی با نیروی زمینی این کشور همکاری ندارد و تنها درصورت درخواست افغانستان از آن‌ها حمایت هوایی می‌کنند.

وی افزود که در حال حاضر نیروهای خارجی تنها به درخواست نیروهای امنیتی افغانستان در مواردی پشتیبانی هوایی انجام می‌دهند.

جنرال ضیاء خاطرنشان کرد: «براساس همان تعهداتی که به دلیل صلح با طالبان و یا مسائل دیگری که دارند، نظامیان آمریکایی در بحث نیروی زمینی با ما همکاری ندارند».

رئیس ستاد ارتش افغانستان درباره تشدید حملات در کشور و نیز حملاتی که مسئولیت آن را گروهی به عهده نمی‌گیرد، به «طلوع نیوز» گفت: تمام حملاتی که در افغانستان انجام می‌شود یا طالبان عامل آن است و یا در آن دخالت دارد.

وی درباره کاهش سطح درگیری‌ها در فصل سرما و تشدید جنگ با آغاز فصل جنگی با گرم شدن هوا نیز تاکید کرد که برای آتش‌بس میان طرف‌های درگیر، نیاز است تا تضمین تأمین صلح کامل در کشور وجود داشته باشد.

رئیس ستاد ارتش افغانستان در حالی از عدم همکاری آمریکا با نیروی زمینی ارتش سخن می‌گوید که آمریکا براساس پیمان امنیتی کابل-واشنگتن تا سال 2023 موظف به حمایت از نیروهای امنیتی افغان است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر