12:15 14 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

سفیر اتحادیۀ اروپا در کابل می‌گوید که از "فساد گسترده" در افغانستان نگران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، اندریس وان برنت، سفیر اتحادیۀ اروپا در کابل، امروز در نشست سالانه این اتحادیه برای مبارزه با فساد اداری در افغانستان سخن می‌زد، هشدار داد که هرگاه تعهدات کابل برای مبارزه با فساد اداری در نشست آیندۀ ژنیو ضعیف باشند، اثرهای منفی بر ارادۀ جهان برای ادامۀ کمک به افغانستان خواهد گذاشت.

این مقام‌ بلندپایه اتحادیه اروپا گفت فساد در گمرک‌های افغانستان جدی است.

او با انتقاد از حل نشدن بحران کابل بانک گفت: " با ارادۀ سیاسی لازم در همه سطوح، دولت باید فرهنگ صداقت و پاسخ‌گویی را در خدمات عمومی ایجاد کند. نباید هیچ استثنایی وجود داشته باشد. هیچ‌کس نمی‌‎تواند از استخدام مبتنی بر لیاقت مستثنی باشد. همه باید در برابر قانون برابر باشند".

نشست سالانه اتحادیه اروپا برای مبارزه با فساد اداری امروز در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد.

سفیر اتحادیۀ اروپا در ادامۀ سخنانش تأکید کرد که هرگاه گزارش‌های دستبرد در بودجۀ مبارزه با بیماری کوویدنزده در افغانستان درست باشند "اسفناک" است.

رییس‌جمهور غنی نیز که در این نشست حضور داشت، از ایجاد کمیسیون مبارزه با فساد اداری خبر داد: "خرسندم که برای نخستین‌بار اعلام می‌کنم که کمیسیون مبارزه با فساد ایجاد شده‌است".

بربنیاد گفته‌های رییس‌جمهور این کمیسیون پنج عضو خواهد داشت؛ از جمله دو زن که تمام صلاحیت‌ها به آنان داده خواهد شد.

این در حالی است که اخیرا اداره سیگر گزارش داد که مبارزه با فساد در افغانستان در حد حرف بوده است و تعهدات در این راستا عملی نشده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر