12:45 14 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در پی ادامۀ خروج سربازان امریکایی از افغانستان و افزایش خشونت‌ها در این کشور، وزیر خارجۀ فرانسه از ایالات متحدۀ امریکا می‌خواهد که سربازانش را از افغانستان بیرون نکند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه قرار است هفتۀ آینده با مایک پومپیو، وزیر خارجه امریکا، دیدار کند.

او می‌افزاید که در این دیدار نیز با خروج نیروهای امریکایی از افغانستان مخالفت خواهد کرد: "به باور ما، امریکا نباید از افغانستان و عراق بیرون شود. من این را به پومپیو خواهم گفت".

بربنیاد توافق صلح امریکا با طالبان، ایالات متحده روند خروج سربازانش از افغانستان را چندی پیش آغاز کرد. پیشتر مقام‌های امریکایی گفته بودند که شمار نیروهای امریکایی در افغانستان به مرز 5400 تن کاهش یافته‌است.

همزمان با این، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در گفت‌وگوی تیلفونی با رییس‌جمهور غنی گفته‌است که مذاکرات صلح دوحه مسیر دشوار و درازی دارد و در عین حال شکننده نیز است.

این درحالی است، که دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرده بود که تمام سربازان امریکایی تا سال نو میلادی از افغانستان بیرون خواهند شد. اما شماری از مقام‌های بلندپایه امریکا تاکید دارند که حضور امریکا در افغانستان وابسته به شرایط است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر