13:41 17 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

رییس شورای عالی مصالحه ملی، می‌گوید رهایی زندانیان طالبان به امید «توقف جنگ و کاهش خشونت» هم‌زمان با آغاز گفت‌وگوهای صلح انجام شد، اما نتیجه مطلوب به دست نیامد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، روز (شنبه ۲۴ عقرب)، در نشست با شماری از فعالان حقوق زن در هرات می‌گوید رهایی زندانیان طالبان به امید «توقف جنگ و کاهش خشونت» هم‌زمان با آغاز وی افزود که برای جنگ افغانستان باید نقطه‌ی پایان گذاشته می‌شد و رهایی زندانیان طالبان بخشی از تلاش‌ها برای پایان جنگ در کشور بود، اما متأسفانه نتیجه نداد.

وی در واکنش به پیش‌برد مذاکرات از «موضع ضعیف» توسط تیم مذاکره‌کننده افغانستان، پافشاری کرد که صلح باید «باعزت و پایدار» باشد و صلحی که در آن «عزت و پایداری» نباشد قابل پذیرش مردم نخواهد بود.

در همین حال رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان گفت که احتمالاً طالبان در بدل «توقف یا کاهش خشونت‌ها» خواهان ایجاد «حکومت موقت یا اداره عبوری» می‌باشند.

پیش از این، منابع معتبر از قول زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه ایالات متحده امریکا در افغانستان، گفته بودند که او «توقف یا کاهش خشونت‌ها» هم‌زمان با آغاز گفت‌وگوهای صلح را تضمین کرده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر