17:10 08 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه افغانستان می گوید که اولویت اصلی دولت افغانستان پایان دادن به خشونت در کشور و دستیابی به صلح پایدار با طالبان است.

به گزارش اسپوتنیک، محمد حنیف اتمر، وزیر امور خارجه افغانستان می گوید که اولویت اصلی دولت افغانستان پایان دادن به خشونت در کشور و دستیابی به صلح پایدار با طالبان است. وی این مطلب را در سخنرانی افتتاحیه در کنفرانس بین المللی ژنو در مورد افغانستان بیان داشت.

اتمر گفت: "مهمترین وظیفه ما پایان دادن به خشونت است. متأسفانه تاکنون میزان خشونت کاهش نیافته است و افزود که مسئله صلح پایدار، نباید از نظر دور نگه داشته شود".

وزیر خارجه افغانستان در آغاز این نشست گفت که بدون هیچ توافقی، حکومت افغانستان با پذیرفتن خطر، هزاران زندانی طالبان را رها کرد، اما "خشونت‌ها هنوز هم، کاهش نیافته‌اند.

وی همچنین گفت که نتیجه مذاکرات باید با اراده آزاد مردم افغانستان تعیین شود و مورد قبول جامعه جهانی نیز باشد.

محمد حنیف اتمر همچنین از حمایت شرکای افغانستان در سازماندهی روند صلح سپاسگزاری کرد.

وی گفت: "ما از شرکای منطقه ای و بین المللی خود ، به ویژه ایالات متحده ، اتحادیه اروپا ، قطر ، آلمان ، ناروی، پاکستان، اندونزی و ازبکستان و همچنین سازمان ملل متحد برای کمک در راه اندازی مذاکرات بین افغانستان سپاسگزاریم".

شایان ذکر است که محمد حنیف اتمر نامزد وزیر امور خارجه افغانستان، با کسب 197 رای تایید، 24 رای رد، 9 رای باطل و 16 رای سفید مورد تایید نمایندگان مجلس به عنوان وزیر امور خارجه قرار گرفت.    

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر