12:47 06 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه می گوید که روسیه انتظار دارد تا دولت افغانستان و نیروهای نظامی خارجی در این کشور تمام تلاش خود را برای یافتن و پیگرد قانونی عاملان این عمل تروریستی به کار گیرند.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه می گوید که روسیه به شدت نگران حملات راکتی به پایتخت افغانستان است.

 بیانیه ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه منتشر شده در سایت این وزارتخانه آمده است: "ما نگرانی شدید خود را در ارتباط به حملات گسترده راکتی شبه نظامیان گروه تروریستی داعش، که در 21 نوامبر رخ داد، ابراز می‌کنیم، در این حمله اماکن مسکونی و شفاخانه ها نیز مورد هدف واقع شده است، در نتیجه این حملات 10 نفر کشته و بیش از 50 نفر نیز زخمی شده اند".

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد که روسیه انتظار دارد تا دولت افغانستان و نیروهای نظامی خارجی در این کشور "تمام تلاش خود را برای یافتن و پیگرد قانونی عاملان این عمل تروریستی به کار گیرند".

او گفت: "بار دیگر ما توجه جامعه جهانی را به درجه جدی تهدید‌های گروه تروریستی داعش و شاخه آن در افغانستان آن جلب می‌کنیم. اتخاذ اقدامات هماهنگ و قاطع برای ریشه کردن این تهدید و خطرات را ضروری می دانیم".

قابل ذکر است که روز شنبه (اول قوس) تروریستان دیروز 23 راکت را بر شهر کابل شلیک کردند که در نتیجه آن ده تن کشته و 51 تن زخمی شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر