06:25 18 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان، گفته است که در موج دوم ویروس کرونا حدود نود هزار شهروند افغانستان به کووید مبتلا خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یک، اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت عامه امروز پنج‌شنبه ششم قوس در یک کنفرانس خبری، گفته است که اگر 95 فیصد از شهروندان افغانستان درهفته‌های پیش رو از ماسک استفاده نکنند، حدود 90 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد.


سخنگوی وزارت صحت عامه افزوده است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در موج دوم چهار برابر نسبت به موج اول افزایش خواهد یافت.
آقای سمسور، گفته است که در موج اول کرونا شمار کل موردهای مثبت در کشور به 25 هزار و شمار تلفات نیز به یک هزار 700 مورد رسیده بود، اما در موج دوم، 90 هزار تن به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد.
وی در این کنفرانس مطبوعاتی می‌افزاید که اگر توصیه‌های صحی از سوی شهروندان کشور، رعایت نشود، ویروس همه گیر کرونا جان شش هزار نفر را خواهد گرفت.
یادآور می‌شویم که تعداد مبتلایان از آغاز شیوع ویروس کرونا درا فغانستان تاهنوز به 45 هزار و 716 نفر رسیده است. درعین حال شمار جان باختگان ناشی این بیماری به یک ‌هزار و 737 نفر رسیده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر