01:59 24 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی، چهار روز پس از تعلیق روند رأی‌دهی به نامزدوزیران کابینه توسط مجلس نمایندگان با میررحمان رحمانی رئیس مجلس نمایندگان و فضل‌هادی مسلم‌یار رئیس مجلس سنا دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ، دفتر شورای امنیت ملی در اعلامیه‌‌ای از دیدار حمدالله محب؛ مشاور شورای امنیت با میررحمان رحمانی و فضل‌هادی مسلمیار، روسای شورای ملی خبر داده‌است.

 طبق اعلامیه در این دیدار روی وضعیت جاری کشور و افزایش هماهنگی‌ها میان حکومت و قوه مقننه بحث و تبادل‌ نظر صورت گرفته‌است.

به نقل از اعلامیه شورای امنیت ملی، روسای شورای ملی گفته‌اند که پارلمان به عنوان یک قوه در کنار حکومت قرار داشته و از آن حمایت می‌نماید.

این در حالی است که اظهارات اخیر امرالله صالح؛ معاون نخست ریاست جمهوری علیه برخی از نمایندگان مجلس، منجر به تنش میان مجلس و حکومت شده‌است.

صالح در نشست جنوا، اعضای مجلس نمایندگان را به فساد متهم کرد و خواهان لغو مصئونیت قضایی آنان شد.

این اتهام، خشم نمایندگان مجلس را برانگیخت و آنان روند رای‌دهی به اعضای کابینه را متوقف کردند و خواستار استعفای صالح شدند.

میررحمان رحمانی، رئیس این مجلس روز سه‌شنبه‌ی هفتۀ گذشته (4 قوس) گفت که این روند تا ارایۀ اسناد از سوی آقای صالح در مورد این اظهاراتش، تعلیق می‌شود.

آقای رحمانی همچنان گفت که به‌منظور حفظ حیثیت مجلس نمایندگان علیه معاون نخست ریاست‌جمهوری در مورد این گفته‌های او به مراجع عدلی و قضایی نیز شکایت درج می‌کند.اعضای مجلس نمایندگان همچنان از محمداشرف غنی رئیس جمهور کشور خواستند که آقای صالح را مجبور به استعفا کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر