01:45 24 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

سردسته‌ی ترورهای هدفمند گروه طالبان که وظیفه‌ ترور دادستان‌ها، کارمندان دولتی، افسران ارتش و غیرنظامیان را داشتند، توسط نیروهای ویژه‌ی این ریاست در کابل بازداشت شد.

به گزارش اسپوتنیک، ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرده است که سردسته‌ ترورهای هدفمند گروه طالبان که وظیفه‌ی ترور دادستان‌ها، کارمندان دولتی، افسران ارتش و غیرنظامیان را داشتند، توسط نیروهای ویژه‌ این ریاست در کابل بازداشت شده‌اند.

​در اعلامیه‌ای که امروز (چهارشنبه، ۱۲ قوس) از سوی ریاست عمومی امنیت ملی به نشر رسیده، از این سردسته‌ی ترورهای هدفمند طالبان به نام «شیر پادشاه» یاد شده و آمده است که او در ولسوالی قره‌باغ کابل بازداشت شده است.

به نقل از اعلامیه، او زمانی بازداشت شده است که می‌خواسته حمله‌ای را بر یک پایگاه ارتش در ولسوالی ده ‌سبز این ولایت انجام دهد.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که این فرد در سال ۱۳۹۶ خورشیدی به گروه طالبان پیوسته و پس از فراگیری آموزش‌های نظامی، وظیفه‌ی پیشبرد وظایف استخباراتی و جلب و جذب افراد به گروه طالبان را به عهده داشته است.

به نقل از اعلام این نهاد، این سردسته‌ی ترورهای هدفمند طالبان از میراخان، ولسوال نام‌نهاد این گروه برای ولسوالی قره‌باغ کابل، دستور می‌گرفته و پس از چندین عملیات ترور کارمندان دولتی، به عنوان سرگروپ دسته‌ی ترورهای هدفمند تعیین شده بود.

ریاست عمومی امنیت ملی تأکید کرده است که او علاوه بر ترور کارمندان دولتی و دادستان‌ها، وظیفه‌ی نشر و پخش شب‌نامه‌های طالبان، هشداردادن به نیروهای امنیتی و دفاعی و قتل غیرنظامیان را نیز به عهده داشته است.

این درحالی است که سه روز پیش نیروهای قطعات ویژه‌ی این ریاست از بازداشت «هسته‌ی ماین‌گذار» گروه طالبان در شهر کابل نیز خبر داده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر