02:06 11 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

امرالله صالح می‌گوید که ۷۰۰ عراده موتر بی‌اسناد در اختیار وزارت امور داخله قرار دارد و این موترها از فردا به پولیس ولسوالی‌ها، توزیع می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون نخست رئیس جمهوری اسلامی افغانستان  امروز (یکشنبه، ۱۶ قوس) با نشر گزارش جلسه شش و نیم صبح در فیسبوکش نوشته است: "گزارش داده شد که هفتصد عراده موتر بی اسناد که اکنون در اختیار وزارت داخله است سر از فردا به ولسوالی ها توزیع میگردد. وقتی مالکین اسناد این موتر ها را تکمیل کردند و در اختیار دولت قرار دادند در ظرف سه روز موترشان پس داده میشود".

وی افزوده است: " اگرمیخواهید که موتر تان به گزمه پولیس مبدل نگردد پس بدون اسناد در سرک ها گشت و گذار نکنید. به فضل خداوند عواید از مدرک جریمه توسط پولیس ترافیک در شهر کابل هر روز در حال افزایش است".

همچنان در بند نهم گزارش آمده است: "تصمیم گرفته شد که مقدار محصول و مالیه برای موتر های بی اسناد پس از تکمیل ضرب الاجل بالا میرود. قراریکه وعده کرده بودیم به زودی طرح جریمه های سنگین و کمر شکن را نیز از کابینه منظوری گرفته و بالای بلند منزل هایی که بصورت خودسر آباد شده اند تطبیق می نماییم. جدی بگیرید. شوخی نیست".

چندی پیش معاون نخست ریاست جمهوری افغانستان، در گزارش شش و نیم صبح نوشته است که وزارت مالیه در ثبت موترهای بی‌اسناد قصدا و عمدا کارشکنی می‌کند.

مرتبط:

پروسه ثبت موترهای «یک کلید» آغاز شد
روند ثبت موترهای «یک کلید» 200 میلیون افغانی درآمد داشته‌است
صالح: وزارت مالیه در ثبت موترهای بی پلیت قصدا و عمدا کار شکنی می نماید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر