16:41 23 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

همزمان با سرنوشت نا روشن روند صلح افغانستان، فرمانده‌هان ارتش ملی افغانستان روند برنامه‌ریزی‌های جنگی شان به سال آینده را آغاز کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، رييس اركان ستر درستیز ارتش ، تأکید می ورزد که برای پیروزی در میدان جنگ باید نیروهای دولتی وارد حالت تهاجمی شوند.

در حالی که هم اکنون نبردها در بخش های بیش از بیست ولایت ادامه دارند؛ نظامیان پیشین می‌گویند که، اگر برنامه ریزی‌های تدافعی ادامه داشته باشد، نیروهای دولتی با چالش رو به رو خواهند شد.

فرمانده قول اردوی عملیات های خاص می‌گوید که دربهار آینده نیروهای دولتی با آماده‌گی‌های بهتر به میدان‌های جنگ خواهند رفت.

این نظامیان برخروج مسوولانه  نیروهای خارجی از افغانستان تاکید می ورزند. اما می گویند که حتا درصورت نبود نیروهای خارجی این نیروها توان تامین امنیت کشور را خواهندداشت. 

در ماه‌های پسین بیشتر مرکز های نظامی در کشور گواه حمله‌های مرگبار بوده‌اند. 

نظامیان پیشین هشدار می دهند که، ادامه حالت تدافعی نیروهای دولتی را در میدان جنگ با چالش رو به رو خواهند کرد.

عتیق الله امرخیل، آگاه نظامی کشور در گفتگو با طلوع اظهار داشت:«آماده‌گی را طوری بگیریم که ابتکار را از دشمن بیگیریم. پیش از این که آنان حمله کنند تدابیر خود را داشته باشیم و جلوگیری کنیم. ما باید تعرض داشته باشیم.»

شهروندان کشور انتظار دارند تا مذاکرات دوحه هرچه زودتر به نتیجه بینجامند وبهار  آینده همانند نزده سال گذشته با اعلام عملیات های بهاری طالبان و دولت نه بل با پیام صلح آغاز شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر